Ознака: Корчула

Сцена

Сплит се прости од својот капетан Оливер: Овие 10 фотографии ќе ве наежат

Сплит на величествен начин се прости од музичката легенда Оливер Драгојевиќ и го испрати на неговото последно патување кон Вела Лука, на Корчула каде денеска ќе биде погребан. Катамаранот, на […]