Ознака: коски

Живот

Витаминот Ц чува се – од коски до срце

Уморни сте и нервозни, чувствувате болка во мускулите и зглобовите, а кожата ви станала сува. Можеби ви недостасува витамин Ц. Витамин Ц или аскорбинска киселина е хидро-растворлив витамин. Ова значи […]

Живот

Најстарото овошје познато по тоа што го штити човековото срце и коските

Според научниците, сокот од калинка има три пати поголем антиоксидантен капацитет од истата количина на зелениот чај или црвеното вино. Калинката е едно од најстарите видови на овошје кои се […]

Сцена

Коски и кожа: Погледнете како изгледа Анџелина Џоли

Без разлика што со години се говори за анорексијата од која боледува Анџелина Џоли, секој пат кога ќе се појават фотографии на холивудската актерка, нејзините обожаватели остануваат без зборови.  Од […]

Живот

Подмладете ги коските и целиот скелет за 20 години со само 3 СОСТОЈКИ!

Овие три состојки можат да ви помогнат да изгледате и да се чувствувате 20 години помладо.Овој рецепт е одличен за оние кои чувствуваат тежина во нозете,болки во зглобовите и грбот,или […]

Живот

Овој отров ви ги уништува коските: Сепак, многумина го консумираат барем еднаш дневно!

Генерално, многумина не се свесни за штетните последици на овој пијалок за здравјето. Најлошо од сѐ е што во големи количества се дава и на деца, што може да доведе […]

Фото

ИСТРАЖУВАЛ НИЗ СТАРИТЕ ГРОБИШТА: Тоа што го пронашол, ќе ви ја замрзне крвта во вените!

Посетувањето на гробиштата од време на време може да биде добар потсетник дека нема да бидеме долго на оваа планета. Тоа е навистина депресивна мисла, но може да служи и […]

Живот

ДОКТОРИТЕ ВО ЧУДО: Оваа смеса ги регенерира коските и зглобовите

Според бројни здравствени стручњаци неправилното држење на телото е еден од главните причини за болки во грбот, зглобовите и нозете.Според тоа, од клучна важност е тоа да се исправи за […]