Ознака: костим за капење

Сцена

Северина ги остави фановите без зборови: Позира во костим за капење со необичен отвор

Северина на својот Инстаграм профил сподели со своите следбеници дека едвај ги чека жешките летни месеци и објави фотографија на која позира во син костум за капење со необичен отвор. […]

Сцена

Лепа Брена среде зимо се соблече во бикини: Кога ќе видите на која тропска дестинација замина пејачката за Божиќ се ќе ви стане јасно

Српската пејачка Лепа Брена буквално ги препоти фановите споделувајќи фотографија на својот Инстаграм профил во костим за капење. Пејачката овие денови по повод новогодишните и божиќните празници заедно со својот […]

Сцена

Никој не може да ја погледнете Пријовиќ во очи откако направи селфи во минијатурно бикини- вакви гради имаат само неколку пејачки

Музичката ѕвезда Александра Пријовиќ ги остави мажите во неверување откако сподели фотографија во костим за капење. Имено таа на роденденската забава на својот пријател и музички колега се појави на […]

Сцена

Анастасија Ражнатовиќ предизвика „топлотен удар“: Легната на стомак во танга костим за капење кој длабоко го навлече

Анастасија Ражнатовиќ ужива на црногорскиот брег, од каде што објавува разголени фотографии секој ден кои ги воодушевуваат нејзините следбеници на социјалната мрежа Инстаграм. Ќерката на фолк ѕвездата Цеца сега сподели […]

Нега и убавина

12 легендарни диви кои докажуваат дека костимите за капење сакаат облини

Во седудесетите години од минатиот век сите сакаа да ги гледаат убавиците на Холивуд во костими за капење. Сите жени кои сметаат дека се дебели бидејќи не носат конфекциски број […]

Живот

Веднаш соблечете ги мокрите костими за капење затоа што може да добиете некоја од овие непријатни инфекции

Сезоната за капење на море и во базените започна, а влажните подрачја се главен извор за бактерии, како во околината така и на вашето тело. Мокрите костими за капење се […]

Мода

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Костимите и бикините во боја на кожата изгледаат добро само на потемна кожа, па затоа подобро е нив да ги одложите за последните денови од одморот. Црниот костим за капење […]