Ознака: Коце Трајановски

Вести

Се подготвува кривична пријава за Коце Трајановски

Градот Скопје најави дека ќе поднесе кривична пријава за претходното раководство предводено од градоначалникот Коце Трајановски за договор за давање под концесија на дел од билбордите во Скопје. Се работи […]

Вести

Во Центар направени пропусти, неевидентирани гласови за Коце Трајановски

Низа нерегуларности го одбележаа изборниот ден во неделата.На гласањето на првиот круг од локалните избори се случија злоупотреба на државните ресурси за партиски цели од страна на СДСМ, партиско агитирање, […]

Вести

Трајановски вети нов модерен булевар кој ќе биде од голема важност за жителите на Бутел, Чаир и Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски денеска изјави дека инфаструктурата е многу важен фактор во функционирањето на градовите, па затоа во неговата изборна програма предвидени се голем […]

Вести

Трајановски најави конкретни мерки против загадувањето

Кандидатот за градоначалник за Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски на денешната прес-конференција изјави дека неговата главна заложба ќе биде здравјето на граѓаните, додавајќи дека проектите во неговата програма се наменети […]

Вести

Трајановски: Скопје прерасна во урбана и модерна метропола

Скопје во изминативе години прерасна во урбана и модерна метропола. Огромен број на проекти реализирани во двата мандати на градоначалникот Коце Трајановски го направија главниот град на Македонија посакувано место […]

Вести

Спектакуларен крај на Супер Скопје- Трајановски задоволен од масовната посетеност и позитивните коментари на граѓаните

Фантастична забава и атмосфера на втората вечер од „Супер Скопје“ на Боемската улица во Дебар Маало. Нино Величковски и Тамбурашите, Љубојна и Оркестарот на Џамбо Агушев се погрижија за одличната […]

Локална самоуправа

Трајановски: Одлична забава и прекрасна музика на Супер Скопје, одлична атмосфера идниот викенд ќе биде на Боемска улица во Дебар Маало

Вчеравечер заврши третиот викенд од големата летна забава „Супер Скопје“  со настапот на голем број изведувачи. Градоначалникот на Град Скоје Коце Трајаноски информира дека идниот викенд Супер Скопје завршува со […]

Вести

Пуштени во употреба подземни контејнери во општина Гази Баба

Во населбата Триангла во општина Гази Баба денеска беа пуштени во употреба системи со три подземни контејнери со зафатнина на секој контејнер од 3 кубни метри,  од кои два за […]