Ознака: коцки

Кулинарство

Направете домашна коцка за супа – неспоредливо е подобра и поздрава од куповната

Коцката за супа е прилично едноставна за правење, а вкусот може да се прилагоди според вашите желби – малку повеќе зеленчук, помалку сол… Во продолжение ви претставуваме рецепт за домашна […]

Кулинарство

Чоколадни коцки кои се топат во уста-готови за 10 минути

Чоколадни коцки кои се топат во уста…Состојки: 285g темно чоколадо165g кремаст путер од кикирики Подготовка: Стопете го путерот од кикирики во тенџере на тивок оган, постојано мешајќи. Додадете го темното чоколадо […]