Ознака: Кочани

Црна хроника

Тинејџер во Кочани правел забава додека требало да биде во самоизолација

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Н.Т.(18) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пренесување заразна болест“ и ,,непостапување според здравствените прописи […]

Вести

Скринингот во градинка во Кочани откри 9 заразени со ковид-19, сите без симптоми

По скрининг тестирањето во детската градинка „Павлина Велјанова” во Кочани утврдено е дека девет вработени во јавната општинска установа се позитивни на коронавирусот. Специфично за добиените резултати е што сите […]

Вести

КОРОНАВИРУС: 6 нови смртни случаи и нови дијагностицирани 29

КОРОНАВИРУС: 6 нови смртни случаи и нови дијагностицирани 29 „Имаме пет починати пациенти, четворица на Клиниката за инфективни болести (од нив еден од Куманово, од Лабуништа, од Челопек, од Штип) […]

Вести

Во Кочани почина едно лице од коронавирус

Едно лице од Кочани починало од коронавирус, потврди за „Слободен печат“ градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. Веста ја добил утринава од член на потесното семејство на починатиот. Семејството е во […]

Црна хроника

Кочанчанка лажно тврдела дека е заразена со КОРОНА – доби кривична пријава од полицијата

Кочанчанка лажно тврдела дека е заразена со КОРОНА – доби кривична пријава од полицијата И тоа има. Особа од Кочани лажно ширела информации по социјалните мрежи дека е заразена со […]

Вести

Тројно зголемен бројот на лицата од Кочани во домашна изолација, две кривични пријави за законско прекршување

Бројот на лицата од Кочани кои се наоѓаат во домашна изолација поради коронавирусот се искачи на 94, што претставува тројно зголемување за период од 48 часа. Според известувањето од Општинскиот […]

Македонија

Епидемија на заразна жолтица во Кочани

Центарот за јавно здравје од Кочани прогласи епидемија од заразна жолтица, откако бројот на регистрирани заболени во изминатите десетина дена надмина 20 лица. Најголемиот број пациенти кај кои е утврдено […]

Црна хроника

Епилог од семејната драма во Кочани: Таткото мртов, мајката повредена, синовите приведени

На 30.09.2019 во 05.20 часот во СВР Штип, Д.С. (30) од Кочани пријавил дека во семејниот дом на улица „Климент Охридски” во Кочани неговиот татко В.С. (55) со остар предмет […]