Ознака: Кочани

Црна хроника

Епилог од семејната драма во Кочани: Таткото мртов, мајката повредена, синовите приведени

На 30.09.2019 во 05.20 часот во СВР Штип, Д.С. (30) од Кочани пријавил дека во семејниот дом на улица „Климент Охридски” во Кочани неговиот татко В.С. (55) со остар предмет […]

Македонија

Тешка сообраќајка во Кочани

Рано утрово во 04:30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на улицата „Тодосија Паунов“ во Кочани патничко моторно возило “Киа спортаж“ со кочански регистарски таблички, управувано од 35-годишниот О.Е. […]

Видео Црна хроника

Три жени се тепале за еден маж во Кочани – главниот актер во љубовен триаголник

Жестока тепачка на три жени се случувала синоќа во Кочани, причината е маж на возраст од околу 40-тина години кој е главниот актер во љубовен триаголник. Тој, емоционално и физички […]

Македонија

Протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани и барањата на Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ вчера оржа протестен марш во Кочани, а пред граѓаните се обрати лидерот на партијата, Христијан Мицкоски кој презентираше дел од барањата кои партијата ги доставува до Владата во име […]

Црна хроника

Дилер од Кочани падна во рацете на полицијата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против С.С. (40) од Кочани за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Не го валкајте името на Панко Брашнаров, поголемо е од вас многукратно

Вечерва Филип Петровски се обрати до ботовите на Фејсбук кои со лажни профили го обвинија дека е човек на СОРОС!? Човек на СОРОС, да. Да, да добро слушнавте. Поради тоа […]

Вести

Изгаснат пожарот над Кочани

Изгаснат е пожарот, кој попладнево избувна во близина на локалитетот Мактеон кај месноста Мегдан крај Кочани. Гореше нискостеблеста шума и мала површина од боров насад.Пожарот, кој мошне брзо се проширил во правец […]