Ознака: Кочани

Црна хроника

Детали за убиството во Кочани: Жртвите најверојатно биле во љубовна врска

Две безживотни тела вчера биле пронајдени во приземје од куќа во Кочани. Телата ги пронашол С.М, (28) потстанар во куќата.Според првичните информации се работи за машко и женско лице кои […]

Вести

Млад виничанец загина во сообраќајка во Кочани

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа во Кочани, во која животот го загуби едно лице од Виница.На ул. „Тодосија Паунов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Фолксваген Голф“ со винички регистарски […]

Вести

Кочани порача: Ние сме против тиранската платформа

Граѓаните на Кочани и вечерва со мирен протест ја поддржаа граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие се против редефинирање на државата и против секакви делби по етничка основа.На учесниците на […]

Вести

Граѓаните на Кочани масовно кажаа „НЕ“ за Тиранската платформа

Граѓаните на Кочани повторно го обоија градот во црвено и жолто, тие повторно излегоа да дадат масовна поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.Кочанци повторно во голем број решија да […]

Вести

Кочани: Да не дозволиме да ни ја поделат државата, да го избришат македонскиот јазик

Граѓаните на Кочани и вечерва во масовен број се собраа пред споменикот на Никола Карев во Паркот на револуцијата од каде што го почнаа мирниот протестен марш низ улиците на […]

Вести

Кочани на протест „За заедничка Македонија“

И вечерва граѓаните на Кочани со мирен протест низ улиците на градот и дадоа полна подршка на иницијативата „За заедничка Македонија“, цврсто уверени, како што рекоа, дека правдатаа ќе победи.Со […]