Ознака: Кочани

Вести

Нов лик за центарот за култура во Кочани

Со буџетски средства на Министерството за култура ќе започне реконструкцијата на зградата на националната установа Центар за култура „Бели мугри“ од Кочани.   Градежните работи ќе се реализираат во два […]

Вести

Епидемија на овчи сипаници во Кочани, Берово и Пехчево

На удар на варичелата најмногу се децата од градинките и училиштата, односно речиси половина од заболените се на возраст до шест години. Меѓу болните, иако многу ретко, има и возрасни.Македонија […]

Вести

Во Кочани, Виница, Зрновци и Чешиново-Облешево се очекува помасовна излезност во попладневните часови

До 13 часот во општина Кочани од запишаните 32.933 гласачи својот глас го дале 13.298 или 40 насто од запишаните граѓани, изјави Далиборка Стојанова, претседателка на ОИК.Во општина Виница до […]

Вести

Во Кочани до 10 часот гласале 13 отсто од запишаните граѓани

Според податоците од општинската изборна комисија, во Кочани до 10 часот гласале 4.352 граѓани или 13 проценти од запишаните 32.933 граѓани со право на глас. Посебни завбелешки и нерегуларности не […]

Вести

Во Кочани, Чешиново-Облешево и Виница навреме беа отворени гласачките места

Гласањето во сите гласачки места во општина Кочани започна точно во 7 часот и истото се одвива без проблеми. На избирачкиот список во вкупни 61 избирачко место се запишани 32.933 […]

Вести

СДСМ осквернави црква во кочанско

Соочени со претстојниот пораз на парламентарните избори, СДСМ посегнува дури и по најсветото нешто за македонскиот народ и сквернави црковни објекти. На овие фотографии кои стигнаа до нашата редакција се гледа сквернавена […]