Ознака: Кочо Анѓушев

Македонија

Анѓушев: Ние пројавивме интерес за учество во Белане

Македонија има интерес да се приклучи на проектот за изградба на бугарската нуклеарна централа Белане, која е единствена во Југоисточна Европа, објави “Телма“. Но, реализацијата на овој исклучително значаен проект […]

Економија

Mилионски криминал при продажбата на фирмата на Анѓушев, објавуваат грчките медиуми

Билансот што Владата досега одбиваше да го даде во грчкото Собрание го пренесува грчкиот медиум “Скаи“. Состојбата при купување на претпријатие за трговија со електрична енергија од Скопје на Кочо […]

Вести Македонија

Кочо Анѓушев излезе од контрола –  со фломастер удри по новинарите

Вицепремиерот Анѓушев секогаш се обраќа со висок тон – на тоа сме веќе навикнати, но денес навистина ги премина сите граници. На денешниот брифинг во момент кога беше сигурен дека […]

Вести

Анѓушев призна дека неговата фирма „Брако“ е единствена фабрика во Македонија која произведува литиум- јонски акумулатори

Од ВМРО-ДПМНЕ вчера обвинија дека одлуката на Владата за ослободување од царина за увоз на електрични литиум-јонски акумулатори е наменска и служи единствено за задоволување на бизнис-потребите на вицепремиерот Кочо […]

Вести

Тендерашот Анѓушев и Заев направија пустош во македонската економија

Кочо Анѓушев ја злоупотребува својата положба во власта на секој можен начин. Откако неговата фирма успеа да го добие тендерот на ЕЛЕМ, гигантот „Фени“ дојде пред стечај, сега сака владата […]

Вести

Криминалот и корупцијата се заштитен знак на владата на Заев

Корупцијата во Владата цвета. Премиерот Зоран Заев и најблиските негови соработници свесно ги кршат законите со единствена цел- да го зголемат нивното богатство.Само 10 дена откако е назначен новиот генерален […]

Вести

Гелова Стојанова: Анѓушев демонстрира беззаконие

Дали знаете колкав имот поседува вицепремиерот тендераш и мултимилионер Кочо Анѓушев и дали крие дел од својот имот од јавноста и зошто го прави тоа?Ова се прашањата кои се наметнуваат […]

Вести

Кочо Анѓушев крие фирми кои ги има во странство

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, поседува приватнa фирмa во странство, но не ja навел во Анкетниот лист на Антикорупциската комисија, пишува порталот Нетпрес.Според податоците до кои дојде Нетпрес, […]

Вести

Фирмата на вицепремиерот Анѓушев ја блокира и затвора Фени индустри, 1.000 луѓе остануваат без работа

Фирмата на вицепремиерот на Владата предводена од Зоран Заев, Кочо Анѓушев ја блокира и затвора фабриката Фени индустри, а ова за фирмата значи и згаснување поради што без работа на […]

Вести

Стотици илјади евра годишен профит за Анѓушев од ХЕЦ Тополка

Додека Владата молчи, кружат информации дека фирмата во која што управите е братот на вицепремиерот Кочо Анѓушев, ќе има профит од неколку стотици илјади евра секоја година. Според сознанијата, треба да […]

Вести

Колариќ: Криминалната влада на СДС ја интересираат само тендерите и енормното богатење

Скандал од невидени размери е тоа што вицепремиерот во владата на Заев и Социјал-демократскиот сојуз, Кочо Анѓушев, си доделил преку државната ЕЛЕМ тендер во износ од 2.6 милиони евра на […]