Ознака: Кочо Анѓушев

Вести

Кочо Анѓушев крие фирми кои ги има во странство

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, поседува приватнa фирмa во странство, но не ja навел во Анкетниот лист на Антикорупциската комисија, пишува порталот Нетпрес.Според податоците до кои дојде Нетпрес, […]

Вести

Фирмата на вицепремиерот Анѓушев ја блокира и затвора Фени индустри, 1.000 луѓе остануваат без работа

Фирмата на вицепремиерот на Владата предводена од Зоран Заев, Кочо Анѓушев ја блокира и затвора фабриката Фени индустри, а ова за фирмата значи и згаснување поради што без работа на […]

Вести

Стотици илјади евра годишен профит за Анѓушев од ХЕЦ Тополка

Додека Владата молчи, кружат информации дека фирмата во која што управите е братот на вицепремиерот Кочо Анѓушев, ќе има профит од неколку стотици илјади евра секоја година. Според сознанијата, треба да […]

Вести

Колариќ: Криминалната влада на СДС ја интересираат само тендерите и енормното богатење

Скандал од невидени размери е тоа што вицепремиерот во владата на Заев и Социјал-демократскиот сојуз, Кочо Анѓушев, си доделил преку државната ЕЛЕМ тендер во износ од 2.6 милиони евра на […]

Tweet

Со лошава економскава политика на владата ќе банкротира и Кочо Анѓушев

Со лошава економскава политика на владата ќе банкротира и Кочо Анѓушев. #ЗаЖивотВоМакедонија Со лошава економскава политика на владата ќе банкротира и Кочо Анѓушев. #ЗаЖивотВоМакедонија

Вести

Србија во Трст добила 2 милијарди евра: Кочо Анѓушев се фалеше дека Македонија добила најмногу од сите, 70 милиони евра

Место да почне да работи на остварување на ветувањата кои ги даде пред граѓаните, новата Влада продолжува со лажни и популистички изјави пред медиумите да собира политички поени кај граѓаните. […]

Вести

Заев не го вади од уста зборот дебата, а неговиот министер бега од дебати

Зоран Заев беше запрашан на интервјуто на МРТ зошто СДСМ одбива да прати свои претставници на дебатите на ТВ НОВА од уредничката Билјана Василева Трендафилова. Тој најави дека оваа политика […]