Ознака: кошаркар

Кошарка

Одложен стартот на новата сезона во НБА лигата!

Новата сезона во НБА кошаркарската лига нема да започне пред 25 декември, денес го известија управниот одбор челниците на лигата, пренесува американскиот портал „Атлетик“.  Стартот на новата сезона во најсилната […]

Балкан

Случајност го спасила хрватскиот кошаркар од масакарот во Истанбул

Кошаркарот Дамир Маркота бил сведок на масакрот за време на новогодишната ноќ во Истанбул.Сепак имал среќа и случајноста помогнала да се спаси и да не загине во нападот. -Никогаш во […]

Сцена

Нашиот кошаркар ќе се ЖЕНИ!

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Дамјан Стојановски ја побара својата девојка за жена.Неговата идна сопруга е убавата Емилија Палашева, која пред некоја минута објави фотографија од интимниот момент. Ливчиња од ружи во […]