Ознака: кошарка

Кошарка

Одложен стартот на новата сезона во НБА лигата!

Новата сезона во НБА кошаркарската лига нема да започне пред 25 декември, денес го известија управниот одбор челниците на лигата, пренесува американскиот портал „Атлетик“.  Стартот на новата сезона во најсилната […]

Спорт

Форбс објави список со највредните клубови: европски фудбалски клубови далеку зад екипите на НФЛ и НБА

Магазинот „Форбс“ објави листа на највредните спортски клубови во светот и оваа година, предводена од Далас Каубои, американскиот фудбалски тим, кој се проценува на 5,5 милијарди долари, веќе 5-та година […]

Кошарка

НБА тестира 344 играчи, сите негативни: Сезоната се враќа според планот со опасно дерби во Лос Анџелес

Кошаркарската асоцијација на НБА соопшти дека ниту еден од 344 тестирани играчи во таа лига од 20 јули до сега  не е позитивен на коронавирусот. Ова е втор пат да НБА […]

Кошарка

ПЕРО АНТИЌ, ЗА АКТУЕЛНИОТ МОМЕНТ ВО МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА

Пандемијата со COVID-19 го парализира планетарниот спорт, па и кошаркарската активност во Македонија не беше исклучок. По скоро цели три месеци пауза, сè уште нема јасен датум на кој властите […]

Кошарка

Последната фотографија на Коби Брајант, сликана од фан непосредно пред полетувањето на хеликоптерот

Последната фотографија на Коби Брајант, сликана од фан непосредно пред полетувањето на хеликоптерот… Тринаесет годишниот фан не можел да претпостави дека ова ќе биде една од последните фотографии на великанот […]

Сцена

Половина милион прегледи за неколку часа- Вљубениот ерген направи растур на социјалните мрежи

Половина милион прегледи за неколку часа- Вљубениот ерген направи  растур на социјалните мрежиВљубениот ерген покажа дека е одличен и во играње кошарка и доби многу прегледи на видеото:   Görüntü […]

Кошарка

Срам ми е што не го научив словенечкиот јазик

Српскиот кошаркарски стручњак Игор Кокошков кој ја предводеше Словенија до титулата европски шампион изјави дека единствена работа од која се срами за времето поминато на селекторската позиција е тоа што […]

Кошарка

Македонија и се реваншира на Бугарија

Македонските кошаркарски репрезентативци до 18 години, им се реваншираа на врсниците од Бугарија за синоќешниот пораз. Денес во вториот пријателски дуел Македонија победи со 69:64.Избраниците на селекторот Ѓорѓи Кочов до победата […]