Ознака: кошарка

Кошарка

Неверојатниот Костоски не можеше да спречи пораз на Куманово

Кошаркарите на Куманово го забележаа првиот пораз на домашен терен во БИБЛ конкуренцијата оваа сезона. Во Топ 6 фазата Куманово во драматичен меч, по две продолженија загуби од Рилски Спортист […]

Кошарка

Лакташи, а не Белград ќе биде домаќин Ф4 турнирот во АБА лигата

Завршниот турнир во кошаркарската АБА лига ќе се одигра во Лакташи, потврдил за Б92 директорот на регионалното натпреварување Јосип Билиќ. На овој начин Билиќ стави крај на сагата околу одигрувањето […]