Ознака: кошарка

Кошарка

Еврокуп: Локомотив се прошета низ Подгорица

Екипите на Спартак Санкт Петербург, Локомотив Кубан, Валенсија и Улм се стекнаа со предност по првите четврт финални натпревари во кошаркарскиот Еврокуп.По првиот меч, работите околу пласманот на завршниот турнир […]

Кошарка

Оваа сезона во Евролигата според правилата на АБА

Победникот на завршниот турнир во АБА лигата и првопласираната екипа во регуларниот дел од сезоната, следната сезона ќе играат во Евролигата, стои во соопштението испратено од Евролигата. Евролигата се согласила, […]

Кошарка

Скопје домаќин на завршниот турнир во АБА лигата?

Челниците на регионалната АБА лига, на состанокот кој ќе се одржи во вторник, треба да решат кој град ќе биде домаќин на завршниот турнир. „Новости“, на својата интернет страница објави […]

Видео

Видео: Тимот на Мајами во Харлем Шејк стил

„Лудилото“ наречено Харлем Шејк го зафати скоро целиот свет. Овој перформанс досега го изведоа многу луѓе, но внимание сепак најмногу привлекуваат звездите кои се одлучуваат да направат свој краток видео […]