Ознака: кошарка

Кошарка

Брајант исфрустриран – Лејкерси повторно загубија

Екипата на Мајк Д'Антони повторно ги разочара своите навивачи, откако загуби по втор пат во последните 3 домашни натпревари. Овој пат Лејкерси го контролираа мечот во првите три четвртини, а потоа […]

Кошарка

Багаркис: Против Македонците и Литванците можеме до вториот круг

Селекторот на Летонија, Ајнарс Багаркис, во јавноста изјави дека неговата селекција може да се носи со селекциите на Македонија и Литванија и дека тие би можеле да поминат во вториот […]