Ознака: Коѕиас

Вести

Претседателот Иванов се сретна со Коѕиас

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими  министерот за надворешни работи на Република Грција Никос Коѕиас, кој престојува во работна посета на Република Македонија.Како што соопштија од кабинетот на […]

Вести

Средба помеѓу Димитриев-Коѕиас: Потребен е објективен пристап и искрена волја за постигнување на решенија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев, денеска  оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Грција Никос Коѕиас. На средбата од страна на премиерот Димитриев беше истакната […]