Ознака: КПП

Црна хроника

ЦРНО ДЕНОНОЌИЕ: Нов напад во Турција!

Двајца турски војници биле убиени и тројца други ранети во напад, изведен од курдските бунтовници во југоисточниот турски округ Мардин, пренесоа американските медиуми.Според информација на агенцијата Анадолија, рачно изработена екпслозивна […]