Ознака: КРАВА

Занимливости

ВИДЕО: „Луда“ крава нападна полицаец

Полицаецот Габриел Естрела добил многу „интересна“ задача. Тој морал да врати една избегана крава.Но, кога конечно успеал да ја смести кравата од другата страна на оградата, таа наеднаш збудалела и […]

Вести

АХВ: Угинатото животно нема идентификациска ознака

Официјален ветеринар од Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) изврши увид и констатира дека угинатата крава на кејот на Вардар во Скопје нема идентификациска ознака врз основа на која може […]

Црна хроника

ФОТО: Изваден леш на крава од Вардар!

Леш од крава утрово е фотографиран во реката Вардар во центарот на Скопје.Фотографиите беа објавени утрово на Фејсбук, а граѓаните кои поминуваа во близина беа згрозени од настанот. Надлежните екипи […]

Сцена

Некогаш му беше девојка на Вељко, а сега заврши во штала!

Додека Вељко  Ражнатовиќ ужива на релацијата Лондон- Белград, неговата  бивша девојка Маша Терзиќ деновите ги минува  во  Никшиќ каде се дружи  со  кравите. Терзиќ која ретко  можете да ја видите […]

Занимливости

Босанец купил крава од Германија: Неговиот разговор со неа ќе ве насмее до солзи…

Видео  кое задолжително морате да го погледнете и кое сигурно ќе ве насмее до солзи…Босанец купил крава од Германија и  неговиот разговор со  кравата морате да го погледнете. Ќе се […]