Ознака: крави

Занимливости

Крави им се придружија на туристите на една од најскапите грчки плажи

Светски позната плажа на Миконос, Кало Ливади неодамна имаше неочекувани гости кои не се заморуваа за прескапите лежалки. Стадо крави се појави на плажата на Миконос, а освен што влегле […]

Балкан

Крави ја окупираа Големата плажа во Улцин

Десетици крави окупираа дел од Големата плажа во Улцин, што претставува необична слика пред почетокот на летната сезона. Фотографијата ја направил читател репортер, а ја објави порталот RTCG со надеж […]

Вести

Волци задавиле крави кај Пресека

Десетина крави се задавени синоќа во селото Пресека од волци кои  ги нападнале говедата и ги умртвиле.Сточарите кога дошле утрово ја забележале катастрофата кога на поголемо растојание меѓу себе ги […]