Ознака: крадец синот

Македонија

Таткото пријавил кражба, полицијата откри дека синот е крадецот

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно ја расчисти тешката кражба пријавена на 6 октомври годинава од 51-годишниот Т.С. од тетовското село Јанчиште. Од полицијата информираат дека ќе биде изготвен соодветен […]