Ознака: крадец

Занимливости

Мал херој: Дома им влегле крадци со оружје, тој ги нападна со играчките

Момчето Дејвид (5) од Индијана стана херој кога го спаси семејството од вооружени крадци кои упаднаа во нивната куќа. Како што може да се види на снимките од надзорната камера, […]

Живот

Ќе ве заболи срцето од очајната порака на една мајка до крадецот: Врати ми ја само косичката на мојата мртва ќерка

Кирсти Болдвин од Велика Британија се нашла на мета на крадец кој ѝ ја украл торбицата, па јавно му се обрати да ѝ врати само една работа, која ѝ значи […]

Занимливости

Му требаа само 10 секунди за да ѝ побегне на полицијата: Овој криминалец буквално летна низ прозор

За криминални дела кои ги правел, овој човек беше приведен во полициска станица. Иако има лисици на рацете, тој е храбар и многу брзо трча. Му беа потребни само 10 […]

Занимливости

Сака да украде, а не знае дека го снимаат! Дедо фатен на дело!

Малку е да се каже дека дедото се шокирал, а неговото “вадење” е и повеќе од комично. Отклучениот скапоцен автомобил на паркингот делувал на еден постар Мароканец како совршена можност […]

Видео

Крадец во маркет успеал да покраде 38 милки од 300гр за помалку од една минута (ВИДЕО)

Порталот “ЗаСе.мк” oбјави видео од кражба во штипски маркет. На видеото се гледа како крадецот за помалку од една минута успева да да се наполне “како брод” со чоколада и […]

Занимливости

Крадец по гаќи пропаднал низ плафон на ресторан

Полицијата во Алабама соопшти денеска дека крадец без панталони пропаднал низ плафон на ресторан, се истепал со гостите и побегнал. Шефот на полицијата во местото Тускумбија Тони Логан рече дека […]