Ознака: крадење накит

Занимливости

Баба уапсена за крадење накит: Не крадам за пари, туку за „добар провод“!

Американката Дорис Пејн, која има 86 години, е уапсена во еден хипермаркет на „Валмарт„ во американската сојузна држава Џорџија, за украден накит, чија вредност изнесува 86 долари.Пејн е позната како […]