Ознака: кражба на бебе

Балкан

Жена облечена во црно влегла во туѓа куќа и пробала да украде бебе

Вистинска драма се одиграла синоќа во местото Плетерница покрај Пожега во Хрватска, кога непозната жена со долга коса, облечена во црно влегла во една куќа во населбата и пробала да […]