Ознака: Краков

Дестинации

Краков е еден од најопасните европски градови за туристите

Според резултатите од едно истражување, Краков, еден од најстарите градови во Полска е прогласен за најопасна туристичка дестинација во Европа. Овој град во Полска доби оцена нула, што претставува “исклучително […]

Сцена

Папата Франциско: „Каде е Бог додека невини луѓе умираат, додека деца гладуваат?“

Папата Франциско уште еднаш го изненади светот со својата проповед. Овој пат, тоа се случи при молитва во рамките на 31. Светски ден на младите во Краков.„Каде е Бог додека […]