Ознака: крак – Маврово – Дебар

Вести Македонија

Укината забраната за движење на тешки товарни возила на Стража

Од ЈП “Македонија пат“ информираат дека забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража е укината. Претходно беше укината забраната за сообраќај на тешки товарни […]