Ознака: Кралицата ЕлизабетаВтора

Вести

Кралицата Елизабета Втора во посетa на повредените во Манчестер

Кралицата Елизабета Втора денеска ги посети повредените од терористичкиот напад во Манчестер во Детската клиника во Манчестер.Како што пишуваат британските медиуми, таа разговарала со дел од пациентите во болницата во […]