Ознака: Кралицата Елизабета Втора

Вести

Кралицата Елизабета Втора денеска го прослави 91. роденден

Кралицата Елизабета Втора денеска го прослави 91. роденден со традиционалната церемонија на британската војска и војската на Комонвелтот „Поздрав на боите“, која датира од 17. век.Интересно е тоа што кралицата […]