Ознака: кралицата Елизабета II

Занимливости

За многумина е незамисливо, но нејзиниот готвач вели дека ова јадење кралицата Елизабета никогаш не го пробала…

Ова се помалку познати факти за британското кралско семејство – поточно за кралицата Елизабета II. Никој не би помислил на тоа, но постои едно јадење кое што кралицата Елизабета никогаш […]