Ознака: Кралицата Елизабета

Занимливости

Се продава добро сочувано „Бентли“ – претходна сопственичка била кралицата Елизабета

Во салонот за автомобили „Брамли мотор кар“, близу Гилдфорд се продава зелен „Барнато Бентли Мулсан“. Одлично сочуван, со мината мала километража, а претходната сопственичка била – кралицата на Велика Британија, […]

Сцена

Меган како принцеза заработила вртоглава сума на пари, а кога ќе дознаете колку пари има на својата сметка Кралицата Елизабета ќе занемете

Сите веќе добро знаат дека кралското британско семејство е едно од најбогатите кралства во светот. На сметката на кралското семејство има голема сума на пари кои месечно ги добиваат членовите […]

Сцена

Божиќни правила на кралицата Елизабета: Сите членови на семејството пред Божиќ мора да извршат специјален ритуал, а еве какви подароци смеат да подарат!

Сите правила кои ги одредува кралицата во кралското семејство, важат и за Божиќ. Сите членови мора да се однесуваат по протоколот и да се појават на ручекот кој е специјално […]

Сцена

Сите ја пееја химната на венчавката освен кралицата: Зошто Елизабета молчеше?

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаа денеска во капелата Свети Џорџ, а церемонијата ја следеа милиони гледачи ширум светот. Церемонијата траеше околу еден час, а содржеше и пеење на […]

Сцена

Кралицата Елизабета секогаш доцнела на вечера

Дарен Мекгрејди, поранешниот приватен готвач на кралицата Елизабета, открил што сакаат да јадат членовите на кралското семејство.Оброците за сите биле планирани со тоа што еднаш неделно предлог менито се испраќало […]