Ознака: КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА

Сцена

Вака се храни кралицата Елизабета: Најмногу сака чоколадо, а еве која храна е забранета во дворецот

Британската кралица Елизабета Втора е многу пребирлива кога станува збор за храна, но и ригорозна. На пример, таа не поднесува тестенини, ориз и компир поради што тие се забранети во […]

Занимливости

Кралицата Елизабета истиот лак за нокти го користи скоро 30 години

Од дворот ни стигна писмо, дека тоа е единствена боја која и се допаѓа на кралицата и со која ги украсува ноктите. Ние и праќаме годишна залиха, се пофалија произведувачите.Кога […]