Ознака: “Кралица на есента”

Вести

Поради дрон нема полетувања од аеродромот Хитроу

Авионите од аеродромот Хитроу во Лондон не полетуваат откако во близина на аеродромот е забележан дрон. Портпаролката на аеродромот Хитроу изјави дека полицијата работи на спречување каква било закана за […]

Економија

Огромен скок на цените на нафтата

Откако Саудиска Арабија објави дека следниот месец ќе го намали производството на нафта за половина милион барели дневно поради намалување на пазарот, цените на суровата нафта бележат драстичен пораст. Ова […]