Ознака: кралица

Сцена

Меланија во раскошен фустан достоен за кралица

Претседателскиот пар допатува во службена посета на Лондон, а Меланија, сосема очекувано, заблескала во полн сјај. За гала вечерта и средбата со премиерката на Велика Британија, Тереза Меј и нејзиниот […]

Сцена

Кралицата Елизабета II е болна

Кралицата Елизабета II ја откажа посетата на Велс  откако имала стомачни тегоби односно бактерија во стомакот. Кралицата која е во својата  86 година според сомневањата има гастроентеритис, па затоа ги […]