Ознака: кралот Салман

Вести Свет

Кралот Салман нареди истрага за исчезнатиот новинар Кашоги

Саудискиот крал Салман денес нареди да се отвори истрага за исчезнувањето на саудискиот новинар Џамал Кашоги. Наредбата стигна откако турските власти најавија претрес на саудискиот Конзулат во Истанбул, каде на […]