Ознака: кралски колач

Кулинарство

Кралски колач – десерт кој го обожуваат Французинките

Во Франција, на 6-ти јануари секоја година традиционално се јаде “La Galette Des Rois” или кралски колач. Станува збор за вкусен десерт од лиснато тесто полнето со ароматизирана паста од […]