Ознака: КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО

Сцена

Го пренела и на Хари, Меган Маркл има венерична болест

Го пренела и на Хари, Меган Маркл има венерична болест. Сексуално преносливите болести се важен проблем со јавното здравје ширум светот. Нивната застапеност се зголемува во последните децении, особено кај […]

Сцена

Кралското правило кое Меган Маркл и Кејт Мидлтон постојано го прекршуваат

Во последно време, ретко некој кралски настан да помине без прекршување правила. Воглавно се работи за, за нас смешни правила, но сепак правила се правила. Откако стана војвотка, Меган Маркл […]

Сцена

Идниот месец уште еден повод за славење во кралското семејство

Најмладиот принц во кралското семејство Луј ќе биде крстен на 9 јули, соопшти кралската палата преку соопштение до јавноста. Луј е третото дете на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт […]

Сцена

Кралското семејство во паника: ИСИЛ подготвува убиство врз малиот принц Џорџ

Исламистите повторно испратиле порака во која велат дека ниту еден член од кралското семејство нема да биде сигурен. Британските медиуми јавуваат дека британските тајни служби добиле информации дека Исламската држава […]

Сцена

Еве зошто принцот Чарлс никогаш нема да седне на тронот

Неверојатен скандал неодамна ја растресе Бакингемската палата кога во медиумите се појави веста дека принцот Чарлс ќе го изгуби престолот.Имено, според некои, засега дезинформации, што се проширија во јавноста, ваквиот […]