Ознака: Краснојарск

Свет

Во пожар во зграда во Краснојарск загинаа осум лица, меѓу кои и четири деца (ВИДЕО)

Осум лица, од кои четири се деца загинале во пожар во станбена зграда во градот Краснојарск во Русија, соопшти  руското Министерство за вонредни состојби. Пожарот избил околу 22,30 часот по […]

Вести Свет

Заврши драмата во воздухот над Русија

Безбедно слета авионот со напукната шофершајбна што со 173 патници  кружеше над Краснојарск. По повеќе од два часа кружење “Боингот 737“ со 173 патници и членови на екипажот принудно слета во  сибирскиот […]