Ознака: краставица

Живот

Овој зеленчук докажано влијае на слабеењето

Од дамнешни времиња, краставицата е позната по своите предности. Во глобала, краставицата се состои од вода и важни нутритиенти кои имаат есенцијално значење по организмот на луѓето. Краставицата освен што […]

Живот

Волшебен напиток за детоксикација на организмот

Неуредната исхрана која подразбира мал внес на готвена храна и голем внес на брза храна во нашето тело создава подуеностПоследици на ваквата исхрана се и чувство на тежина во желудникот, […]

Кулинарство

Освежителен пијалок од лубеница и краставица кој мора да го пробате

Идеален напиток за летните деновиПотребни состојки: 750 грама лубеница (исечкана на коцки и исчистена од семки) 1 краставица (исечкана на коцки) четвртина чаша сок од зелен лимон 2 лажици мед […]

Живот

Неверојатно, но вистинито: Овој зеленчук ги брка бубашвабите!

Бубашвабите се тежок проблем, кој  за жал се јавува во многу  домаќинства.Кога еднаш ќе влезат  во куќата многу тешко  се бркаат. Тие се еден од најстарите видови на светот, кои […]

Живот

Едната работа ја пиете дење, другата навечер! Резултат? Рамен стомак за 4 дена!

Со овие трикови и вие можете да имате рамен стомак!За рамен стомак, доволно е редовно да ги правите овие две работи. Редовно подготвувајте го овој напиток, а резултатите ќе ги […]

Живот

Ве мачи НЕПРИЈАТЕН здив? Краставицата е најдобро решение за овој проблем!

Постојат се повеќе докази кои укажуваат дека краставицата е богата со нутриенти кои можат да им се спротивстават на опасните болести, и затоа треба да ги јадете редовно.Ги отстранува отровите […]