Ознака: кратка коса

Сцена

Кратка фризура и препознатливиот црвен кармин: Фатиме Фетаи со нов имиџ кој одлично ѝ прилега

Поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи и новинарката Нора Шаќири се блиски пријателки, а тие две велат дека се повеќе како сестри. Деновиве, Фетаи била на гости кај Нора за да […]

Сцена

Нема да ја препознаете: Вака изгледа Ана Николиќ со кратка коса

Пејачката Ана Николиќ не престанува да изненадува кога станува збор за својот изглед. Имено, таа ова година ја започна многу успешно. Таа се врати на музичката сцена со нови песни […]

Мода

Неколку причини зошто жените со кратка коса се така привлечни

Меѓу познатите дами во светот, има сѐ повеќе примери каде што кусата фризура речиси совршено се вклопува во нејзиниот имиџ. Но, зошто е тоа така? Порталот Б92 наведува неколку причини […]

Сцена

Сексапилната трудница Пријовиќ повеќе ја нема долгата црна коса

Познатата пејачка Александра Пријовиќ ужива во бременоста и времето го поминува во друштво на најблиските пријатели и семејството. Сепак додека е далеку од очите на јавноста пејачката се одлучи да […]

Сцена

Анастасија по стапките на својата мајка ја скрати косата

Ќерката на познатата пејачка Цеца, Анастасија Ражнатовиќ по стапките на својата мајка ја скрати косата која и беше нејзин заштитен знак. Таа на социјалните мрежи објави фотографија со новата фризура […]