Ознака: краткотраен дожд

Вести Македонија

Сончево со умерена облачност, попладне краткотраен дожд и ретки грмежи

На овој празничен ден ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Максималната температура ќе биде во […]

Вести

Облчно со краткотраен дожд

Времето денеска ќе биде умерено облачно, во северните делови со услови за краткотарен попладневен дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 18 степени, […]