Ознака: краткотраен пороен дожд

Вести

Северозападна Македонија утре вечер ја очекува краткотраен пороен дожд

Краткотраен локален пороен дожд и ретки грмежи се очекуват утре кон крајот на денот и во текот на ноќта, особено во северозападните делови од државата. Од Управата за хидрометеоролошки работи […]