Ознака: Кратово-Пробиштип

Црна хроника

Страшна сообраќајка на патот Кратово-Пробиштип

Едно лице го загуби животот, а пет се повредени од кои едно полесно во тешка сообраќајна несреќа која утринава се случи на патот Кратово-Пробиштип, кај местото викано Бигорска чешма.Од полицијата […]