Ознака: Кратово

Вести

Малолетник украл 10.000 евра од својот татко

Четиринаесетгодишно момче од Кратово, украло околу 10.000 евра од паричникот на неговиот татко, од куќа која била негова сопственост, соопшти денеска СВР Куманово.– Малолетникот во периодот од 26 април до […]

Вести

Писмо од читател: Физички нападнат началник на надворешна канцеларија на криминалистички работи во Кратово – Александар Наковски

Почитувани до нашата редакција пристигна писмо од наш читател за неодамнешните алучувања во Кратово. Во продолжение ви го пренесуваме во целост без никаква интервенцијаСакаме да ве известиме дека во четвртокот […]

Локална самоуправа

Остварено уште ветување: Кратово доби нова спортска сала

Денеска во посета на Кратово беше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој инаше можност да ја новоизградената спортска сала во овој град. Тој кажа дека му е задоволство што е […]

Издвојуваме

Кратово организира хумнитарен натпревар за Давид Стојановски

Кратово организира хумнитарен  натпревар за Давид СтојановскиКратово организира хумнитарен  натпревар за Давид Стојановски. Цен ата на билетот чин и 100 денари.  Натпреварот ќе се одржи во спортската сала во Кратово […]

Вести

Марјанчо Колевски: Уште само 8 дена ќе им кажеме збогум на сите оние кои ни ја наметнаа оваа криза. Ние знаеме да процениме кој гради а кој уништува

Голем народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија во КратовоНа митингот во Кратово се обратија и кандидатите за пратеници од Кратово меѓу кои и Марјанчо Колевски. Ви го […]

Вести

Груевски: Нови работни места во Кратово, изградба на нов автопат и реконструкција на Злетовица

Во Кратово од субвенции инесуваа 150 милиони денари, тоа се 2.500 милиони евра само за земјоделците во Кратово, направивме реконструкција на четири училишта во кои се инвестираше над 17 милиони […]

Вести

Димовски во Кратово: Граѓаните не сакаат двојазичност, туку Влада која ќе продолжи да го обединува народот

ВМРО-ДПМНЕ секогаш зборува за нови инвестиции, нови работни места, за поддршка на земјоделието, на пензионерите, вработените во АРМ во полицијата, за инвестиции во здравството, истакна денеска во Кратово Илија Димовски […]

Вести

Отворен е нов објект на Центарот за вработување во Кратово

Центарот за вработување во Кратово од денеска функционира во нов објект. Средствата за реновирање се обезбедени од Агенцијата за вработување, а се очекува да го подигне квалитетот на услугите што […]