Ознака: крај на кризата

Вести

Груевски: Се ближи крајот. Поминаа 2 и пол години, има уште 2 дена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми, која се одржа денес (09.12.2016), во просториите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, при што се обрати г. Никола Груевски, претседател на  […]

Вести

Груевски: За 2 дена кризата ќе заврши: Само одговорно, мудро и со ладни глави…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски во денешниот говор им се заблагодари на сите активисти и симпатизери на нашата партија, на поддржувачите, и на сите граѓани […]