Ознака: крај на светот

Контроверзни фајлови

Теорија на заговор: Мистериозна планета се доближува, крај на светот на 21. август

Жителите на делови на Северна Америка на 21 август ќе бидат сведоци на затемнување на Сонцето.Но, според локалниот полициски шериф од американската сојузна држава Џорџија, Скот Бери, на овој датум […]

Занимливости

ПРОРОШТВОТО ОД КОЕ СЕ ПЛАШАТ СИТЕ: Еве што морате да направите во ПЕТОК, за да се спасите од ХОРОРОТ кој доаѓа

Крајот на светот пристигнува на 29. јули 2016 година, се наведува во многубројни теории на заговор и пророштва. Теротичарите на заговорите се опседнати со крајот на светот и цивилизацијата, но […]

Занимливости

Сонцето ќе стане црно, неверојатен земјотрес ќе ја погоди Земјата: Крајот на светот пристигнува на 29 јули

Имено, екипата на сајтот „End Time Prophecies“ предупредува во својата нова снимка дека токму оваа година ќе дојде крајот на светот.Крајот на светот пристигнува на 29 јули. Од некоја причина […]

Занимливости

Астролозите за 2013та

Српскиот весник „Трето око“ ангажираше за своето специјално издание 20 видовити лица кои прогнозираа што не чека во наредната година. Видовитите не ги израдуваа читателите, затоа што, меѓу другото, прогнозираат […]