Ознака: краљево

Балкан

Монструм извршил тројно убиство со ловечка пушка: Сѐ започнало откако…

Ж. Радичевиќ (61) од Краљево, вчера околу 15.30 часот со ловечка пушка ја усмртил својата сопруга Зорана (67) и соседите Гордан Стевановиќ и Милој Костовиќ (52).Крвавата пресметка, според зборовите на […]

Балкан

Незапаметено злосторство: Ќерката ги заклала братот и таткото, а мајката тешко ја повредила!

Незапаметено злосторство се случи синоќа во Краљево кога С. Л. (51) со секира ги убила таткото и братот, а мајката ја повредила и лекарите се борат за нејзиниот живот.Како што […]