Ознака: крвав

Свет

Крвав Бајрам во Авганистан

Во бомбашки напад кој утрово се случи пред џамија во северниот авганистански град Нахреин, загинаа најмалку 2 лица, а 12 се ранети јавува Anadolu Agency (AA). Портпаролот на полицијата во покраината […]