Ознака: крвна група

Нега и убавина

Луѓето со оваа крвна група најтешко слабеат – без оглед на начинот на исхрана

Без оглед на многубројните диети и строгиот режим на исхрана, не можете да ги изгубите вашите килограми? Причината барајте ја во вашата крвна група – откриваат нутриционистите. Нутриционистката Сима Кана, […]

Нега и убавина

Кои се идеалните вежби и спортови за вас според вашата крвна група?

Луѓето со крвна група АБ многу често доживуваат болки во мускулите и во зглобовите, особено по интензивни кардио вежби, така што лесната физичка активност е идеална за нив. Луѓето со […]

Живот

Крвната група ја одредува вашата личност: Интелигентни, духовити или депресивни?

Уште од седумдесетите години на претходниот век, Јапонците тврдат дека крвната група има големо влијание на нашата личност. Што открива вашата крвна група за вас? А Овие луѓе се одлични […]

Живот

Неколку работи кои лицата со нулта крвна група мораат да ги знаат

Лицата со нулта крвна група имаат за девет проценти помал ризик од инфаркт, наведуваат експертите. Експертите од медицинскиот факултет во холандскиот Гронинген сметаат дека лекарите во иднина би требало да […]

Живот

Еве што не би требало да јадете за да ги намалите килограмите

Докторот Петер Д’Адамо тврди како би требало да изгледа исхраната во зависност од крвната група. Ако пронајдете режим на исхрана која му одговара на вашето тело, тогаш не постои ризик […]