Ознака: крводарителска акција

Локална самоуправа

Голема крводарителска акција во чест на Тоше Проески

Голема крводарителска акција посветена на Тоше Проески во знак на одбележување на неговиот роденден ќе биде организирана денеска во холот на Дом на АРМ во Скопје во периодот од 09:00-17:00 […]

Локална самоуправа

Црвен Крст Берово реализираше крводарителска акција во Пехчево

Четириесет и два граѓани, крводарители од Пехчево ја изразија својата желба за хуманост и солидарност во рамки на крводарителската акција која се спроведе во организација на општинската организација на Црвен […]

Локална самоуправа

Крводарителска акција утре во општина Кисела Вода!

Крводарителска акција утре во општина Кисела ВодаОпштина Кисела Вода заедно со општинската организација на Црвен Крст-Кисела Вода организира крводарителска акција која ќе се одржи утре, петок, на 23 декември , […]

Вести

Вработените во ФЗОМ во крводарителска акција

Крводарителска акција насловена „Фондовско срце“ oрганизира денеска Фондот за здравствено осигурување на Македонија (ФЗОМ). Акцијата за дарување крв се реализира во централата на ФЗОМ.Директорот на ФЗОМ, Сашо Стефаноски изјави дека […]

Издвојуваме

Голема крводарителска акција по повод празникот „Голема Богородица“

Општинската организација на Црвен крст Центар во соработка со Институтот за трансфузиона медицина и оваа година по 14-ти пат ќе ја реализира традиционалната крводарителска акција по повод празникот „Голема Богородица“.Акцијата […]

Вести

Крводарителска акција во Археолошкиот музеј на Македонија

Под мотото „Вашата крв спасува живот-Придружете ни се!“, денеска од 10 до 14 часот во Археолошкиот музеј на Македонија ќе се одржи крводарителска акција.Организатори на акцијата се Археолошкиот музеј и […]