Ознака: крв

Занимливости

Ова сигурно ќе ве интересира: Еве што значат кратенките во анализата за крв и колку треба да изнесуваат

Лабораторискиот преглед на крвта кај пациентите е еден од најважните показатели за ситуацијата на организмот и укажуваат на некоја скриена или веќе манифестирана болест. Секој човек во зависност од телесната […]

Занимливости

Грузиски академик тврди: Крвта како УСБ „снима“ сѐ што мислиме

Крвта е проводник на душата. Затоа не е случајно што во некои религии е забранета трансфузија, бидејќи има опасност од расцеп на личноста и од тоа луѓето да бидат обземени […]

Контроверзни фајлови

Викиликс открива: Сатанистичката вечера на Џон Подеста-Вознемирувачка снимка

Викиликс: Протечените мејлови на Клинтон откриваат дека шефот на нејзиниот изборен штаб, Џон Подеста, лани присуствувал на вознемирувачко „духовно готвење“.ЊУЈОРК: Викиликс го објави можеби највознемирувачкиот е-мејл на луѓето во најтесните […]

Живот

Знаете ли зошто поединци се онесвестуваат кога ќе видат крв?

Се проценува дека 15 проценти од луѓето се онесвестуваат кога ќе видат крв. Од тие несвестици доаѓа и до анксиозност, за која веруваат научниците, виновник е крвниот притисок. Имено, наглото […]

Љубов и секс

Докторот кој им го менува животот на жените? Вбризгува крв во клиторисот за максимално уживање

Овој третман се користи и за подмладување, бидејќи тромбоцитите во крвта ги стимулираат матичните ќелии.Откако една година, себеси си вбризгувал крв во пенисот, неговата партнерка, посакала за Денот на заљубените […]

Занимливости

Бојата на крвта открива се: Еве што мора да знаете и од што треба да се чувате!

Дали сте знаеле дека бојата на менструацијата може да открие дали нешто не е во ред со вашето тело…Розова: Постои едноставно објаснување за розовата боја на крвта: Циклусот ви е […]

Живот

Детенце со својата крв ја спаси сестричката, а потоа го расплака докторот со прашањето…

Лекарите низ долгогодишното искуство и пракса доживуваат многу среќни, тажни, но и ужасни случки, почнувајќи од тоа да му се помогне некому, па сѐ до смрт на пациент.Некои низ годините […]

Сцена

Крвава тајна: Погледнете што носат Северина и Игор околу вратот. Многумина ќе се згрозат!

Северина Којиќ носи околу вратот крв од сопругот Игор Којиќ. Пејачката подлегна на бизарен тренд, па го наговори саканиот да извадат крв, да ја стават во шишенца кои си ги […]